مطالعه زبان انگلیسی

روش مطالعه ی زبان انگلیسی برای کنکور – زبان انگلیسی را چطور بخوانیم

مطالعه زبان انگلیسی ( Study english )

درست است که فرآیند یادگیری و مطالعه زبان انگلیسی ( Study english ) بسیار طولانی است، اما این روش مطالعه به شما کمک می کند تا در همین زمان کوتاه پیش رو بتوانید بهترین نتیجه را از این درس در کنکور سراسری و کنکور آزاد بگیرید. یادتان باشد پاسخ مثبت به هرکدام از تست زبانانگلیسی می تواند حدود ۴% شما را در آزمون جلو بیاندازد. بنابراین به طور کلی برای شیوه مطالعه به موارد زیر توجه کنید.

لغات:

برای یادگیری معانی لغات باید آنان را در جمله یاد بگیریم نه اینکه به صورت تکی معانی آنان را حفظ کنیم شاید هر لغتی در جمله ای خاص معنی ای خاص دهد .   می گن برای درس زبان اول واژگان هر درس رو به دقت بخونی تا حفظ باشی بعد متن درس را با دقت و عمیق بخونی تا لغت هایی که خوندی تو متن جایگزین بشه. تکرار جملات و مطالبی که خوندی سرعت یادگیریو ترجمه را بالا میبره بعد از مطالعه ی هر بخش باید بر اساس اون چیزایی که خوندی تست بزنی. بهتره هر شب ۱۵ دقیقه برای مطالعهی لغت در نظر بگیری حتما اول تست های کنکور های سال های گذشته رو بررسی کنید.

گرامر:

قوائد درسی زبان را با مثال هایی ساده در یک برگه خلاصه کنیم و به صورت مداوم به آن نگاه کنیم. در هنگام مطالعه زبان انگلیسی مانندبسیاری دیگر از زبان ها استثناء زیاد دارد بنابراین توصیه می کنیم این قوائد گرامر را در برگه ای جداگانه یادداشت کنیم..مهم ترینعامل موفقیت در زبان کنکور ترجمه ی جملات است ترجمه نیاز داره لغت بدونی و بدونی لغت در جمله چه جوری به کار بردهمیشه البته تا حدودی هم گرامر کمکت می کنه تمام مباحث گرامری باید مطالعه بشه چون بعضی اوقات از پیش افتاده ترین اونها همسئوال میاد.

در فواصل مشخص حتما باید مطالب زبان را دوره کنید چون احتمال فراموش خیلی زیاده تست های تکراری تسلط آدمرو بیشتر می کنه ولی تست ها باید به گونه ای باشه که شما رو وادار به تفکر کنه .یعنی تست جدید هم بزنید ولی خارج از محدوده یدرس نباشه اما خوندن متون خارج از درس هم مفیده معمولا ۴تا ۵ تست گرامر – حدود ۱۲ تست از لغت و حدود ۷ تست در رابطه با کلوز و درک مطلب خواهد بود.

آزمون بسته:

متن کلوز در واقع سخت ترین سوالات زبان هستند به خصوص اگر با متن سختی رو به رو شده باشید. . روش موثراین است که با کلوز ابتدا مثل یه متن ریدینگ برخورد کنیم و تا آخر بخونیم تا با محتوا و مفهوم کلی متن آشنا بشیم .بعد برگردیم و بااون مثل سوالات لغت و گرامر برخورد کنیم …یعنی برای پاسخ یه سوال لغت به گزینه ها نگاه نکنیم و ابتدا لغتی که میتونیم بذاریمرو تصور کنیم و بعد به گزینه ها نگاه کنیم و گزینه ی مناسب رو انتخاب کنیم و در مورد گرامر ابتدا به گزینه ها نگاه کنیم تا گرامر موردنظر رو بفهمیم و بعد با توجه به متن گزینه را انتخاب کنی.

درک مطلب:

برای قسمت ریدینگ ، پاراگراف اول را یک بار بخوانید و سعی کنید معنی و مفهوم آن را دریابید. معنی کلماتی را که نمی دانید سعی کنید با توجه به نشانه ها و روش های مختلف از خود متن حدس بزنید که البته همیشه اینجور نمیشه. در حین مطالعه ی هر پاراگراف به ارتباط جملات ، مرجع ضمایر و حتی گرامر اون توجه کنید بعد از مطالعه ی هر پاراگراف سعی کنید مفهوم و اصلی پاراگراف را در یه جمله فارسی خلاصه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *